خیریه ابوالفضل (ع) دست سودجویان را از بیماران نیازمند کوتاه کرد 
زمانی که انجمن خیریه بهداشتي و درماني  حضرت ابوالفضل (ع) پا به عرصه فعالیت گذاشت ، بیماران نارسائی مزمن کلیوی به دلیل مشکلات خاص این بیماری به حمایت و پشتیبانی شدیدی  نیاز داشتند و متاسفانه  ناهماهنگی ها زمینه  را برای سوء استفاده برخی افراد فرصت طلب از این بیماران،  باعناوین مختلف فراهم  کرده بود  و هر روز خبری جدید از این موارد منتشر می شد .
دراین برهه حساس  شماری از خیرین  با کمک گرفتن از مولایشان حضرت قمر بنی هاشم (ع) بنیان یک خیریه با نام نامی حضرت ابوالفضل (ع) را بنا گذاشتند و تا کنون  توانسته اند مشکلات بیماران به ویژه بیماران نیازمند قلبی و کلیوی را رفع کنند .
تاریخچه ای از آغاز شکل گیری خیریه : 
•  در سال 1367 اولین جلسه هیئت مؤسس خیریه با حضور آقایان حاج احمد فامیل دردشتی، مرحوم حاج سید صادق طباطبایی، حاج اصغر کلاهدوزان و مرحوم مهندس حاج محمد حسین سیگاری در سرای مخلص واقع در میدان امام اصفهان تشکیل گردید.

•  اولین جلسه ی هیئت امنا در سال 1369 در منزل نیکوکار محترم آقای حاج حسین سیلانی با حضور 63 نفر و به ریاست حضرت آیت الله حاج سید حسن فقیه امامی برگزار شد.
 

•  در سال 1370 با پذیرش بیماران دیالیزی دراتاقی به ابعاد 5 ×3 متر مربع در آزمایشگاه مهدیه واقع در خیابان احمدآباد فعالیت خیریه آغاز گردیدولی به علت کمبود فضای فیزیکی یک باب ساختمان در دو طبقه با متراژی حدود 205 مترمربع زمین واقع در خیابان حافظ چهارراه کرمانی به صورت حبه ای خریداری شد  تا خدمات به بیماران نیازمند در شرایط مناسب تری انجام شود .
•  در سال 1383 با توجه به افزایش بیماران و کمبود فضای فیزیکی جهت تسهیل در ارائه خدمات ، ملکی با متراژ 350 مترمربع در زمین و 265 متر زیر بنا واقع در خیابان هاتف اصفهان خریداری گردید و انجمن فعالیتهای خود را در سطح گسترده تری ادامه داد.
•  در سال 1388 در آستانه عید غدیرخم با افزایش تقاضا و حجم مراجعین در راستای ارائه خدمات مطلوب تر به بیماران تحت پوشش که بیش از 6000 نفر بودندساختمانی به مساحت 1306 مترمربع زیربنا و 428 مترمربع زمین در خيابان استانداري توسط مرحوم حاج عباس صدر عاملی  اهدا شد و  با حمایت جمعی دیگر از خیرین ساخته شد ...
•  و این حرکت خیرخواهانه  تا كنون ادامه دارد...