زنذگی نو

«زندگی نو» روایتی است که از بازدید مستقیم خیرین بزرگوار و شخصیت‌های شناخته‌شده با بیماران تحت درمان انجمن، تهیه‌شده است. در برنامۀ تصویری زندگی نو، آقایان پژمان بازغی، سروش رفیعی، مهدی رجبزاده، برادران سعیدی، علی قیومی، میرطاهر مظلومی، رضا میرزایی و خانم لاله اسکندری از تعدادی از بیماران عیادت کردند. این دیدار تصویری هم نشاط و خرسندی بیماران عزیز را فراهم کرد وهم خیرین به رفع برخی از مشکلات بیماران پرداختند. لازم به ذکر است درنتیجۀ این دیدارها، مشکل مسکن برخی از بیماران حل‌شده است؛ به‌طور نمونه، خانه‌ای به متراژ ۹۰ متر به یکی از این بیماران به‌نام سمیّه، اهداشده است. ناصر، مددجوی دیگر انجمن در حال حاضر، بدون پرداخت رهن و اجاره در منزلی ساکن است. علیرضا هم که یکی از بیماران دیالیزی تحت پوشش انجمن است و سه فرزند دختر دارد در منزلی مسکونی ساکن شده است که اعتبار آن کاملاً از طرف خیرین تأمین و به وی اهداء شد. همۀ این اقدامات با دستان پُرمهر خیراندیشان و کمک‌های مردمی صورت گرفته است.

پزشک آنلاین

انجمن از بدو تأسیس تاکنون، تلاش کرده تا شعار «پیشگیری بهتر از درمان است» را سرلوحۀ فعالیت‌های خود قرار دهد؛ از همین رو از ابتدای تشکیل انجمن، نشست‌هایی به‌نام جلسات صبح دوشنبه با حضور خیرین و مدیران‌عامل‌خیریه‌های استان تشکیل می‌شد. در این جلسات، تبادل‌نظر و ایجاد هم‌افزایی صورت می‌گرفت. همچنین از پزشکان متخصص، دعوت به عمل می‌آمد تا برای ارتقای سطح علمی حاضران سخنرانی کنند. به علت شیوع بیماری‌کرونا در سال گذشته، جلسات سخنرانی پزشکی به صورت برخط در شب‌های دوشنبه، رأس ساعت 20 و به مدت 20 دقیقه از صفحۀ اینستاگرام انجمن برای همۀ مخاطبان برگزار شد.

طلوع زندگی

متأسفانه با شیوع بیماری کرونا، تمامی برنامه‌های واحد جذب مشارکت‌های مردمی این انجمن، از قبیل همایش‌ها، سمینارها و مراسماتی که به منظور جذب کمک‌های مردمی در راستای حمایت از بیماران تحت پوشش برگزار می‌شد کنسل و با عنایت خداوند تبارک و تعالی و نگاه مهربانانه همیشگی خیرین موفق شدیم تا به‌صورت محدود و با برنامه‌ریزی‌های از قبل تعیین‌شده از بیماران نیازمند به‌طور مستمر و منظم عیادت شود و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به طور منظم و مستمر از این عزیزان بازدید شود و نیز با حفظ شأن و شخصیت بیماران، این اقدام خداپسندانه به نحو احسن به انجام رسید و در این مدت از سی بیمار نیازمند عیادت به عمل آمد و بخش عمده‌ای از مشکلات آنان از قبیل تحصیل، مسکن، درمان و... با کمک خیرین محترم مرتفع گردید. قابل‌ذکر است که برنامه عیادت از بیماران نیازمند همچنان با حضور خیرین در حال اجراست و امیدواریم خداوند متعال همه را در مسیر خدمت به نیازمندان یاری دهد.