خانه » خیریه درمانی حضرت ابوالفضل اصفهان » درباره ما » تاریخچه

تاریخچه

خیریه ابوالفضل (ع) دست سودجویان را از بیماران نیازمند کوتاه کرد،زمانی که انجمن خیریه بهداشتي و درماني  حضرت ابوالفضل (ع) پا به عرصه فعالیت گذاشت ، بیماران نارسائی مزمن کلیوی به دلیل مشکلات خاص این بیماری به حمایت و پشتیبانی شدیدی  نیاز داشتند و متاسفانه  ناهماهنگی‌ها زمینه  را برای سوء استفاده برخی افراد فرصت طلب از این بیماران،  باعناوین مختلف فراهم  کرده بود  و هر روز خبری جدید از این موارد منتشر می شد .
دراین برهه حساس  شماری از خیرین  با کمک گرفتن از مولایشان حضرت قمر بنی هاشم (ع) بنیان یک خیریه با نام نامی حضرت ابوالفضل (ع) را بنا گذاشتند و تا کنون  توانسته اند مشکلات بیماران به ویژه بیماران نیازمند قلبی و کلیوی را رفع کنند .
تاریخچه‌ای از آغاز شکل گیری خیریه :
•  در سال ۱۳۶۷ اولین جلسه هیئت مؤسس خیریه با حضور آقایان حاج احمد فامیل دردشتی، مرحوم حاج سید صادق طباطبایی، حاج اصغر کلاهدوزان و مرحوم مهندس حاج محمد حسین سیگاری در سرای مخلص واقع در میدان امام اصفهان تشکیل گردید.
•  اولین جلسه ی هیئت امنا در سال ۱۳۶۹ در منزل نیکوکار محترم آقای حاج حسین سیلانی با حضور ۶۳ نفر و به ریاست حضرت آیت الله حاج سید حسن فقیه امامی برگزار شد.
•  در سال ۱۳۷۰ با پذیرش بیماران دیالیزی دراتاقی به ابعاد ۵ ×۳ متر مربع در آزمایشگاه مهدیه واقع در خیابان احمدآباد فعالیت خیریه آغاز گردیدولی به علت کمبود فضای فیزیکی یک باب ساختمان در دو طبقه با متراژی حدود ۲۰۵ مترمربع زمین واقع در خیابان حافظ چهارراه کرمانی به صورت حبه‌ای خریداری شد  تا خدمات به بیماران نیازمند در شرایط مناسب تری انجام شود .
•  در سال ۱۳۸۳ با توجه به افزایش بیماران و کمبود فضای فیزیکی جهت تسهیل در ارائه خدمات ، ملکی با متراژ ۳۵۰ مترمربع در زمین و ۲۶۵ متر زیر بنا واقع در خیابان هاتف اصفهان خریداری گردید و انجمن فعالیتهای خود را در سطح گسترده تری ادامه داد.
•  در سال ۱۳۸۸ در آستانه عید غدیرخم با افزایش تقاضا و حجم مراجعین در راستای ارائه خدمات مطلوب تر به بیماران تحت پوشش که بیش از ۶۰۰۰ نفر بودندساختمانی به مساحت ۱۳۰۶ مترمربع زیربنا و ۴۲۸ مترمربع زمین در خيابان استانداري توسط مرحوم حاج عباس صدر عاملی  اهدا شد و  با حمایت جمعی دیگر از خیرین ساخته شد …
•  و این حرکت خیرخواهانه  تا كنون ادامه دارد…