خانه » خیریه درمانی حضرت ابوالفضل اصفهان » درباره ما » مرکز تخصصی

مرکز تخصصی

از خدا که پنهان نیست از شما چرا پنهان باشد؟

واقعیت این است که ما گذشته کاری خود را دوست داریم، نه این که حال و حوصله حال را نداشته باشیم و کلا در گذشته سیر کنیم…. نه….

تا دلتان بخواهد در تمام جلسه هایمان تصویر می چینیم از حال برای آینده، آینده ای که فصل عشق ورزیدنش طولانی تر باشد و فصل دردش به کوتاهی یک تبسم….

با همین گذشته و با همین تفکر توانستیم مرکز پزشکی تخصصی حضرت ابوالفضل (ع) را در سال 97 به مساحت 2100 متر مربع و با زیربنای 10000 متر مربع در 7 طبقه شامل 5 طبقه درمانی-اداری و 2 طبقه پارکینگ و فضای تاسیساتی به بهره برداری برسانیم. اما شنیدنی است که بدانید زمین مرکز حقیقتی خاکی و محض بود زیر قدم هامان اما با زایش دگرباره مهر بدل شد به مامنی که امید است چراغش تا منتها الیه زمان به نفع بیماران نیازمند روشن بماند. خشت خشتش را دلهایی ساخته اند از جنس نور

یکی از خشت های اولیه آن را ماذر سالخورده ای با اهدا تنها دارایی اش یعنی یک حلقه بنا نهاد، خشتی دیگر را پدری میان سال برای آموزش بخشش به فرزندانش بر روی خشت اول گذاشت….

قصه های ساخت این بنا بسیار است اما این داستان که نه این واقعیت را پیوند می زنم به سخن یکی دیگر از همراهان ساخت این بنا که می گفت: بحق دستان خدا را، اینجا، روی همین کره خاکی، در همین حوالی برای ساخت این مرکز به چشم خود دیده است.

اما دلمان قرار نگرفت چرا که می خواستیم چرخ این مرکز، وزین تر به نفع بیماران نیازمند بچرخد و در همین راستا طرح شبانه روزی این مرکز را به یک حقیقت محض بدل کردیم.

اینجا، هر روز صبح آفتاب حقیقت که برون می آید، درگیری هایمان برای کم کردن دِلگیری مردمانی است از جنس برکت.

پشتوانه و ارزشمندترین دارایی ما وجودِ مهرِ خیرینی است که کافی است فقط یکبار آنها را ببینید، بعد دلتان بی مقدمه، بی ذره ای تملق برای همین خالص بودنشان پر می زند….

تکرار محبت بی منت همین خیرین، در دل و جانمان نیرویی تمام نشدنی حک می کند و باعث می شود قوی تر از قبل برای هرچه بروز شدن این مرکز قدم برداریم. در همین راستا مرکز پزشکی تخصصی حضرت ابوالفضل (ع) را توانستیم به بخش های درمانگاه، آزمایشگاه، رادیولوژی، فیزیوتراپی، دندانپزشکی، همودیالیز و داروخانه مجهز کنیم.

درمانگاه تخصصی این مرکز شامل واحد قلب، اطفال، چشم و فوق تخصص شبکیه، مغز و اعصاب، روانشناسی، روانپزشکی، تغذیه، زنان و زایمان، جراحی ارتوپدی و شکستگی، جراحی عمومی، طب فیزیکی، نفرولوژی، اورولوژی و تزریقات می باشد.

قطعا طعم درد را همه ما چشیده ایم؛ گاهی سعی می کنیم به گونه ای رفتار کنیم که عزیزانمان از درد ما به درد نیایند، اما بعضی از دردها را هیچ گونه نمی شود پنهان کرد، مثل درد دیالیز…. و به همین دلیل بخش دیالیز این مرکز که دارای 4 سالن مجزاست را به 86 تخت دیالیز مجهز کرده ایم، تا در سه شیفت کاری بتوانیم مرهمی باشیم بر دردهای عمیق….

در مسیر زندگی، هستند فرشتگانی که در زمستان بی پناهی کمی پناه و امید تزریق کنند. با همراهی و همدلی همین فرشتگان توانستیم واحد تخصصی قلب، تصویربرداری، آزمایشگاه و دندانپزشکی این مرکز را به جدیدترین دستگاههای روز دنیا مجهز کنیم تا بیمارانمان رنج بیماری را کمتر لمس کنند….

و اما طبقه چهارم این مرکز متشکل از واحدهای اداری، و همچنین سالن اجتماعات با ظرفیت 150 صندلی و مجهز به امکانات صوتی و تصویری پیشرفته جهت برگزاری سمینارهای علمی و آموزشی داخلی و خارجی است. سالن کنفرانس همین طبقه نیز با ظرفیت 30 نفر اماده خدمت رسانی می باشد.

ما ایمان داریم شاه کلید انسانیت در زندگی این است که هیچ کجا در هیچ اتفاقی دلی شکسته نشود ،بنابراین با هدف گسترش دوست داشتن و شرافت در جهان بودنمان، همه هدفمان این است دردی را درمان کنیم…. امید است که بتوانیم تا واپسین توان، بازدم و پژواک کنارتان باشیم و مرکز پزشکی تخصصی حضرت ابوالفضل (ع) نیز مامنی باشد برای مرهم دردتان….

دوستتان داریم به بانگ بلند….

چشم انداز (Vision)

ما برانیم تا:به عنوان برترین ارائه دهنده خدمات درمانی و درمانگاهی( سرپایی ) به افراد دیالیزی در استان اصفهان و کشوربه صورت ارائه مراقبت با کیفیت عالی شناخته شویم.ما برانیم تا:به عنوان برترین ارائه دهنده خدمات درمانی ایمن و اثربخش به بیماران و مراجعین در استان اصفهان و کشوربه صورت ارائه مراقبت با کیفیت عالی و هزینه مناسب مطابق اصول اعتباربخشی شناخته شویم.

رسالت

بر آنیم با تکیه بر همت و تلاش پزشکان و پرسنل خود در کنار مشارکت فعال بیماران و سازمان های ذینفع با بهره گیری از برنامه های مختلف آموزشی و درمانی نوین، کیفیت خدمات بالینی را بطور مستمر ارتقاء داده و به عنوان برترین مرکز درمانی کشور شناخته شویم.

ماموریت

با استعانت از خداوند متعال و با پیشتازی در بهره گیری و راه اندازی سامانه های الکترونیک و ساختمان جدید درمانی و پشتیبانی ،تجهیزات پزشکی پیشرفته و منابع انسانی کارآزموده برآنیم تا با کیفیت ترین خدمات درمانی و تشخیصی را بخصوص در حوزه دیالیز در سطح کشور،به مددجویان و سایر مراجعین ارائه داده وگامهای تعالی را هرچه راسختر در راستای حفظ فرهنگ و شئونات انجمن خیریه بهداشتی-درمانی حضرت ابوالفضل (ع)برداریم.

ارزش ها

 • بهبود مداوم کیفیت با مسئولیت پذیری، خلاقیت، نوآوری، کارتیمی و یادگیری مستمرکارکنان
 • مسئولیت پذیری و پاسخگویی به نیازهای درمانی،تشخیصی و رفاهی بیماران
 • رعایت موازین زیست محیطی، سلامت انسان ها و نعمت های الهی
 • حفظ کرامت انسانها (خیرین، بیماران و کارکنان)
 • نگاه جامع به گروه های پزشکی و کار گروهی
 • افزایش کمیت خدمات با حفظ و ارتقاء کیفیت
 • ترویج استفاده از خرد جمعی و کار گروهی
 • اطلاع رسانی کامل و آموزش به بیماران
 • ترویج فرهنگ کار داوطلبانه و گروهی
 • التزام به قوانین جمهوری اسلامی ایران
 • رعایت اخلاق پزشکی و پرستاری
 • پاکدستی، صداقت و درستکاری
 • رعایت حقوق و کرامت انسانی
 • حفظ محرمانگي اطلاعات
 • شفافیت و پاسخگویی